Kefilsiz Olarak Kredi Çekilebilir mi?

Kefilsiz Olarak Kredi Çekilebilir mi?

Kefilsiz olarak kredi çekme konusu kişilerin en çok merak ettiği konulardandır. Kefilsiz kredi çekmek mümkündür. Fakat bunun için gerekli şartları yerine getirmek gerekiyor. Bazı durumlarda insanlar kefilsiz bir şekilde kredi verme durumuna gidiyor.

Aynı zamanda bazı bankalar kefil ya da gelir belirtmeden kredi verme imkânı sunuyorlar. Kefil ya da geliri olmayan kişilerin de kredi alabilmesi için imkân sağlıyorlar. Bu durum insanlara fayda sağlıyor. Fakat bunun için bazı şartlar gerekiyor. Her insana kefilsiz ve güvencesiz bir şekilde kredi verilmiyor. Kefilsiz kredi çekmek insanların çok daha  fazla tercih ettiği durumlardan biridir.

Kefilsiz Kredi Çekmek

Kefilsiz bir şekilde kredi çekmek isteyen kişiler bankalara giderek ipotek edecekleri bir mal ya da parayı göstererek kredi çekebilir. Kefilsiz bir şekilde kredi çekmek isteyen kişilerin mutlaka ipotek edecek bir mal varlığı olması gerekiyor.

Kefilsiz olarak kredi alan kişiler iki kişilik bir kredi alım verimi oluyor. Kredi veren ile kredi alan arasında geçirilen bir durum arasında gelişir. Aralarında üçüncü bir kredi ilişkisi bulunmuyor.

Pek çok banka kredi için başka birilerine kefil olma durumu gerekirken bazı durumlarda bu gibi kefil olma durumlarına ihtiyaç duyulmaz. Kredi başvurusu yapan kişiye olumsuz bir sonuç geldiği zaman hemen ardından yeniden bir kredi başvurusu yapılmaz.

Kredi başvurusu için en az bir araba ya da ev göstermek gerekiyor. Aynı zamanda bir gelir kaynağınızın da olması gerekiyor.

Kefilsiz Kredi Çekme Koşulları Nelerdir?

Kefilsiz kredi çekmek isteyen kişilerin kredi notunun kesinlikle yüksek olması gerekiyor. Riskli kredi notu bulunan kişilere kefilsiz bir şekilde kredi vermek mümkün değildir. Kefilsiz kredi çekmek isteyen kişilerin aktif olan bir kredi borcunun bulunmaması gerekir.

Aynı zamanda icrada olan bir kredi borcunun da kesinlikle bulunmaması gerekiyor. Çeşitli varlık şirketlerine hiçbir borcun bulunmaması gerekiyor. Bu gibi durumlardan herhangi biri mevcut ise kefilsiz bir şekilde kredi çekmek için ipotek edilecek bir mal varlığı göstermek gerekir. Mal varlığınız bulunmuyor ise ve bu durumlardan herhangi biri var ise kefilsiz kredi almak mümkün olmaz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu