İkinci El Araç Kredisi İçin Nasıl Başvurulur?

Her konuda kredi alma imkânımız olduğu gibi ikinci el araç için de kredi başvurusu yapmak gerekir. Sadece sıfır araçlar için değil ikinci el araçlar için de  kredi başvurusu yapmak mümkün oluyor. İkinci el araç için kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin

gerekli olan bütün şartları yerine getirmesi durumunda kredi başvurusu yapmak mümkün oluyor.
İnsanlar bu konu hakkında yapılması gerekenleri çok merak ediyor. Hangi adımlar atılmalı ve ilk olarak ne yapılmalı gibi konular çok merak ediliyor. İkinci el taşıtlar için belirli bütçe aralığında kredi çekmek mümkündür. Bankaya ilk olarak kredi başvurusu yapmak gerekir. Kredi başvurusu yapmadan önce bankanın talep ettiği belgeleri tamamlayarak gerekiyor.

İkinci El Araç Kredisi Nedir?
Herkes sadece sıfır araçlar için kredi çekilir sanırken ikinci el araçlar için de kredi çekmek mümkün oluyor. Bankanın istediği evraklar tamamlandığı zaman kredi başvurusu yapılır ve banka uygun gördüğü tutarda krediyi verir. Kredi başvurusu yaparken ve yapmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Her banka ikinci el araç kredisi için aynı şeyleri talep etmiyor.

Bu sebeple her bankayı göz önünde bulundurup ona göre bir tercih yapmak gerekir. Aynı zamanda kredinin tutarını ve vadesini de ödeme durumunuza göre belirlemeniz gerekiyor. Bu durumda bankacılardan öneri almak gerekir. Aynı zamanda ikinci el araç kredisi almak için çeşitli sorumlulukları yerine getirmek gerekir.
İkinci El Araç Kredisi Başvurusundan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İkinci el araç kredisi almadan önce dikkat edilmesi gereken pek çok husus yer alır. Aracın kaç yaşında olduğu kredi başvurusunda önemli bir yere sahiptir. Bunun sebebi ise bankaların genellikle 5 yaş ile daha aşağı yaşta bulunan araçlara kredi vermesidir. Pek çok bankalar için sınır 5 yaşken bazı bankalar için bu sınır 10 yaşı buluyor.

Uzman kişilerden ekspertiz raporu almak gerekiyor. Bundan sonraki adım ise satın alınacak olan ikinci el aracın üzerine kayıtlı bir kaza raporunun olup olmadığı konusu oluyor. Aynı zamanda vergi raporu ve trafik cezası gibi cezaların olup olmadığını da bilmek gerekir. Alıcı ve satıcı arasında noterden onaylı bir satış sözleşmesi olması gerekiyor. Bu şartlar yerine getirilmediği takdirde ikinci el araç kredisi çekmek mümkün olmaz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu